WoW Classic – Lody o smaku wanilinowym
Prawdopodobnie niemal wszyscy przechodzą nad tytułem tego artykułu do porządku dziennego i mało kto zwrócił uwagę na niepozorne litery IN która zmienia wszystko… to nie blog kulinarny, więc bez wchodzenia w szczegóły wanilia to pochodna rodziny z grupy storczykowatych a wanilINa to wielokrotnie tańszy sztucznie uzyskany związek chemiczny o zbliżonym aromacie. Nawiązanie to wzięło się stąd, że w dzisiejszym felietonie porozmawiamy o prywatnych serwerach World of Warcraft. Również tutaj, w świecie elektronicznej rozrywki mamy serwery różnych rodzajów.
Był czas że o pirackich serwerach WoWa nie można było oficjalnie pisać, serwisy internetowe omijały ten temat chcąc tym samym zmniejszyć ich popularność przez brak rozgłosu i nie narażać się na prawników Blizzarda, którzy od 2016r zaczęli mocno się tym praktykom przyglądać i wymuszać zakończenie ich działalności. Z czasem powstało tabu, którym było m.in. pochodzenie serwerów prywatnych Vanilla.
Skąd się wzięły? Kto mi je podrzucił na wycieraczkę? I jakim cudem działają. Że to piractwo. Że nie można piractwa popierać itp. Serwery z miana prywatnych zyskały imię pirata. Wiele osób przez lata zdążyło już przeorać temat wielokrotnie. Ale z pewnością znajdzie się grupa nowych graczy którzy wiedzą o istnieniu takich serwerów ale nie wiedzą czym one są i dlaczego nie bawimy się na nich – poza ich względną legalnością – tylko na płatnych i oryginalnych. Jakim cudem widzimy Stormwind i resztę Azeroth. Jako taką…
Wszystko dzięki procesowi znanemu jako inżynieria wsteczna, programowanie zwrotne proces badania produktu (urządzenia, programu komputerowego) w celu ustalenia, jak on dokładnie działa, a także w jaki sposób i jakim kosztem został wykonany. Zazwyczaj prowadzony w celu zdobycia informacji niezbędnych do skonstruowania odpowiednika. Innym zastosowaniem jest porównanie lub zapewnienie współdziałania z własnymi produktami. Jest często wykorzystywana w celu osiągnięcia pewnej funkcjonalności, przy ominięciu konsekwencji wynikających z praw autorskich lub patentów.
Aby poznać dalszą część tej fascynującej historii dołącz do naszej społeczności i przeczytaj resztę na forum