Albion Online – podsumowanie 2 lat gry, aktualizacja Percival i plany na przyszłość

W dniu 17 lipca obchodziliśmy rocznicę 2 lat od oficjalnego startu gry, to były bardzo odległe czasy i wiele się od tego momentu zmieniło w samej grze. Dodano wiele elementów, a kolejną niezliczoną rzeszę zmieniono na lepsze, aby jednak nie cofać się we wspomnieniach zbyt daleko wymieńmy najważniejsze wydarzenia ostatniego roku:

  • bezwzględnie na pierwszym miejscu musi być wprowadzenie modelu free-to-play w kwietniu – takiej fali nowych graczy nie spodziewał się nikt!
  • w marcu (Oberon) zostały wprowadzone losowe dungeony (teraz rozkład pomieszczeń jest generowany – już nie można przechodzić podziemi „na pamięć”
  • lipcowy Merlyn wprowadził wojny frakcji, w których już od roku możemy potykać się również na Ziemiach Królewskich walcząc o frakcyjne płaszcze i reputację
  • od września dostępne są nagrody za sezony GvG – do tej pory odbyły się trzy sezony z nagrodami, gdzie można było wygrać: nosorożca bitewnego, rydwan z wieżą czy orła bitewnego
  • natomiast od października możemy brać udział w wyzwaniach indywidualnych, które oprócz codziennych ksiąg doświadczenia również zapewniają ciekawe nagrody!

Godne uczczenie tej pięknej rocznicy wymaga odpowiedniej oprawy, dlatego miasta upstrzone są tonami confetti oraz stylowymi rocznicowymi bannerami. Gracze mogą skorzystać z tygodniowego wsparcia w postaci 25% bonusy do zdobywanej chwały, otrzymają również rocznicowe prezenty w postaci sztandaru oraz pakietu fajerwerków! Dodatkowym prezentem dla największych fanów może być również oficjalnie cyfrowo wydana ścieżka dźwiękowa z gry, dostępna na wielu platformach.
Tyle o przeszłości – może teraz kilka słów o właśnie wydanym rozszerzeniu Percival. Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą, choć głównie kosmetyczną jest wprowadzenie bogatszej opcji personalizacji naszych postaci oraz wierzchowców (dostępne są zarówno opcje darmowe jak i płatne). Twórcy zapowiadają również, że ten system będzie jeszcze bardziej i szerzej rozwijany, oby tylko z ciekawej gry nie powstał generator postaci do Sims 5! Kolejną ciekawą zmianą są zmodyfikowane lochy dla solowego gracza oraz nowe kapliczki czy rodzaje potworów.

Dostępne są również próbne bitwy miejskie (20vs20), powiększenia dla banków osobistych oraz wprowadzono kanały językowe na czacie w grze (w tym również dostępny jest kanał w języku polskim – niestety, zawierający głównie hejt i treści niecenzuralne – szkoda!). Rozbudowie uległy również bitwy w kryształowym wymiarze – patrząc, jak wiele zmian już wprowadzono ze skutkiem, można spokojnie patrzeć w przyszłość gdyż twórcy przygotowali kolejną mapę drogową pełną kolejnych pomysłów na rozwój!

Ostatni, choć nie najmniej ważny akapit, to dobra okazja aby powiedzieć coś o bytności IX Kohorty w tym świecie. Sekcja istnieje już ponad 3,5 roku (ponieważ zapoznawać się z tytułem zaczęliśmy jeszcze podczas beta-testów) i jest jedną z najstarszych polskojęzycznych gildii, przy czym jako jedna z nielicznych działa nieprzerwanie przez tak długi czas. Aktualnie działamy na dwóch skrzydłach, gdzie jedno skupia graczy nastawionych na maksymalny wynik i wysokie lokaty w rankingach, a drugie z przyjemnością (w ramach wolnego czasu) czerpie przyjemność z zabawy w cyfrowej piaskownicy.

źródła:
https://albiononline.com/pl/news/percival-is-live
https://albiononline.com/pl/news/albion-online-soundtrack-release
https://albiononline.com/pl/news/happy-second-anniversary-albion-online

Może Ci się również spodoba

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.