Patch 2.5 – Galactic Starfighter

Czas podbić przestworza!

Długo oczekiwany przez wszystkich patch 2.5 w końcu nadszedł. Największą przyjemność przyniósł on tym, którzy tak długo czekali, aż Bioware wprowadzi bitwy kosmiczne.

Nowy dodatek noszący nazwę „Galactic Starfigter” wprowadził dodatkową rozrywkę PvP pozwalając graczom pilotować wybrany przez siebie statek kosmiczny. W zależności od zapisanych graczy, zostają utworzone grupy 8 vs 8 lub 12 vs 12.  Aktualnie podczas dołączenia do rozgrywki losuje nam jedną spośród dwóch map. W każdej z nich mieszczą się trzy punkty kontrolne – satelity łącznościowe. Celem każdej drużyny jest przejęcie tych punktów oraz jak najdłuższe ich utrzymanie. Do wyboru mamy trzy typy statków:

– Strike Figther – statek którego głównym zadaniem jest pościg za jednostką przeciwnej drużyny i jeżeli nie zniszczyć, to zadać mu możliwie największą liczbę obrażeń.

– Scout – jest to statek którego zadaniem jest jak najszybsze dotarcie do punktów kontrolnych i przejęcie ich przed przeciwnikiem.

– Gun Ship – ta jednostka zostaje nieco w tyle przede wszystkim przez swój typ uzbrojenia – działo laserowe – które zadaje kolosalne obrażenia. Jego celem jest niszczenie każdego nieuważnego gracza który zbyt długo pozostanie bez ruchu.

Oczywiście nie jesteśmy zdani tylko i wyłącznie na jeden statek oraz podstawowe wyposażenie. Dodatkowym elementem urozmaicającym rozgrywkę jest to, że każdy gracz który zechce wziąć udział w walce, może wybrać załogę. Członkowie tejże załogi, odpowiednio posiadają umiejętności aktywne (ko-pilot), oraz pasywne w przypadku pozostałych towarzyszy .

Kolejnym atutem jest to, że nasz statek możemy ulepszać według naszego uznania. Za ukończone walki, otrzymujemy „walutę” kosmiczną, która umożliwia nam rozwinięcie naszego statku pod kątem zadawanych obrażeń, zwrotności, wydajności silnika, zwiększenia pojemności magazynków i wiele wiele innych modyfikacji, które mogą przechylić szale zwycięstwa na naszą stronę.

Tak więc jeżeli nie wybrałeś/aś jeszcze swojego statku, spiesz do hangaru, wybierz jeden i walcz by przynieść chwałę Imperium!


Może Ci się również spodoba

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.