eSport – Pierwsza porażka w Heroes Lounge

Niestety, ubiegły tydzień to nasza pierwsza porażka w ramach aktualnego sezonu Heroes Lounge. Niemiecki zespół AuA wygrał z nami gładko 2:0, a w naszych szeregach na kilka dni przed meczem doszło do małych przetasowań.

Ze składu odszedł Volkov, a jego miejsce na stałe w drużynie zajął Mefistor. Na okres próbny ponownie w naszych szeregach zawitał Krav, z którym to właśnie w zastępstwie za Volkova graliśmy w/w mecz.
Rozpoczęliśmy od naszej mapy czyli Tomb of spider queen. Tutaj już od pierwszych minut widać było że coś nie gra i nasze picki nie do końca dają nam przewagę o której myśleliśmy w trakcie draftu. Rotacje już od pierwszy minut nie wyglądały najlepiej, a szybko stracone struktury tylko umocniły przewagę przeciwnika.
Nie wszystko jednak szło po myśli przeciwnika i udawało nam się wygrywać pojedyncze teamfighty w środkowej części meczu, lecz nie przekładały się one na żadne wymierne korzyści i przeciwnik był w stanie zamknąć grę po jednej z naszych prób odwrócenia gry w fazie lategame’u.
Drugą mapę wybrali przeciwnicy – było to Cursed Hollow – mapa dobrze przez nas ograna, ale niespecjalnie lubiana. Tutaj znowu w początkowej fazie gry nie szło nam tak jakbyśmy sobie tego życzyli – ciężko było nam przejąć w odpowiednim momencie campy, a dzięki rotacjom przeciwnikom udawało się wyciągać od nas pojedyncze osoby. Tutaj jednak nastąpił moment pełnego skupienia – wiedzieliśmy że jesteśmy przyparci do muru – jeżeli nie odwrócimy gry teraz, to jest duża szansa na przegraną 2:0.
Kilka dobrych calli i wygrany TF, dodatkowo zebrana klątwa – i nagle odskoczyliśmy na ponad 2 poziomy przeciwnikowi. Nastąpił moment wytchnienia i epickie zagranie Brightwing przeciwnika (wg mnie MVP obu meczów), które dało przeciwnikowi szansę na odwrócenie naszego pushu i całkowite zniwelowanie naszej przewagi. Po wyrównaniu pojedyńcze błędy w fazie środkowej i końcowej, których przeciwnik się wystrzegał doprowadziły do stanu 2:0 w mapach i zasłużonej wygranej naszego przeciwnika – tym razem czuliśmy że to nie był nasz dzień i zagraliśmy dużo słabiej niż oni.
Link do meczu: https://www.twitch.tv/videos/169496838

A co dalej?
Czeka nas mecz u utrzymanie w topce – aktualnie spadliśmy na 4 miejsce, ale zajmujemy je tylko przez niekorzystne ustawienie małej tabeli Heroes Lounge – bez porażek jest tylko jeden zespół, a z jedną porażką (czyli bilansem takim jak my) są zespoły 3. Z ZITRONENPRESSE czyli jednym z tych zespołów gramy w tym tygodniu – aczkolwiek konkretnej daty nie znamy. Jeżeli nie będziemy streamowani na głównym kanale, to offstream z povem naszego zespołu na pewno będzie dostępny na www.twitch.tv/pieczargames.
W tym tygodniu także odbywa się kolejna runda kwalifikacji do playoffów HGC (do których już raczej dostać się nie mamy szans, ale cały czas będziemy starać się zdobyć jakieś punkty) w których nie bierzemy udziału z powodów losowych – nie byliśmy w stanie zebrać pełnego teamu, gdyż w ostatniej chwili wypadła nam jedna osoba.

Mamy dla was też mały update związany z naszą dywizją Overwatch – już w najbliższych dniach dojdzie do reorganizacji w ramach tej dywizji i będziemy mogli wam zaprezentować nowy skład, który będzie walczył w imieniu IX Kohorty na polskim, jak i europejskim froncie. Bądźcie czujni, bo będzie się działo!

Może Ci się również spodoba

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.