eSport – Podsumowanie ostatnich kilku tygodni

Kilka rzeczy nas powstrzymywało przed napisaniem tego posta, ale już do was spieszymy z garścią informacji o sekcji eSport.

Zanim przejdziemy do naszych ostatnich meczy kilka informacji na początek:
– kończymy reorganizację naszej sekcji – przyjęliśmy model w którym będzie funkcjonować sekcja skupiająca osoby związane tylko i wyłączenie z esportem, oraz centurię w ramach, której osoby zainteresowane tytułami esportowymi będą mogły grać wraz z nami, nie mając aspiracji do grania w na najwyższym poziomie turniejowym, lub takie które stawiają dopiero swoje pierwsze kroki w esporcie.
– reaktywowaliśmy dywizję Overwatch – jesteśmy na etapie uzupełniania składu, więcej info na pewno w kolejnym artykule, gdzie spróbujemy zaangażować kilka osób z tej dywizji do opowiedzenia więcej o sobie i o ich planach.

Przejdźmy do informacji o meczach Dywizji HoTS.


Po pierwsze – zakończyliśmy udział póki co we wszystkich rozgrywkach w HOTSie – październik to miesiąc ostatnich finałów, a zaraz swoiste wakacje dla większości zespołów w HOTSa – naszych również. Teraz już tylko wyczekujemy finałów światowego HGC na Blizzconie i wraz z innymi drużynami szykujemy się do kolejnych sezonów lig półprofesjonalnych.
Jak jednak zakończył się ubiegły sezon?

Wystartowaliśmy w kwalifikacjach do turnieju HOTS podczas targów PGA w Poznaniu – w RO32 przeszliśmy tylko jedną rundę po bardzo wyrównanym spotkaniu BO3 z inna polska drużyną Hold Your Horses. W kolejnej drużynie  pokonali nas faworyci spotkania z Delusion Team.

W międzyczasie rozgrywaliśmy ostatnie mecze fazy grupowej playoff w ramach Heroes Lounge Cup. Po dwóch porażkach 0:2 musieliśmy wygrać ostatnie spotkanie. Niżej rozstawiony przeciwnik zaskoczył nas jednak swoim przygotowaniem i spotkanie zremisowaliśmy 1:1 co doprowadziło do sytuacji w której musieliśmy rozegrać dodatkowego tiebreaka o wyjście z grupy z trzeciej pozycji w formacie BO1 w sobotę rano, przed oficjalnym rozpoczęciem Cupa.

Przygotowani w 100% i nastawieni tylko na zwycięstwo szybko poradziliśmy sobie z przeciwnikiem (https://www.twitch.tv/videos/180356053 rozpoczęcie około 7:30) i z miejsc 9-12 wkroczyliśmy bezpośrednio do drabinki przegranych w systemie pucharowym.

Pierwsze spotkanie przyszło nam rozegrać z dobrze nam znaną drużyną Zitronenpress, z którą mieliśmy okazję i grać oficjalne mecze w ramach Heroes Lounge’a, jak i na scrimach. Wiedzieliśmy czego się spodziewać i jak przeciwnicy zagrają. Zaowocowało to wygraną pierwszą mapą i nadzieją na szybkie 2:0 i przejście dalej.

Cytrynki wyciągnęły jednak naukę z tej przegranej i zaskoczyli nas mocno draftem na drugiej mapie (kilka picków zostało nam zabranych psując naszą kompozycję, gdyż nie spodziewaliśmy się, że przeciwnicy grają tymi postaciami). Swoje szanse mieliśmy, ale przeciwnicy nie pozwolili nam na odrobienie straty i druga mapa wpadła na ich konto doprowadzając do remisu.
Trzecia mapa wybrana przez nas to Warhead Junction (przez wszystkich nazywana 4head, ale o tym za chwilę) do której przystąpiliśmy z jedną myślą – to ostatnia mapa tego BO3 i musimy wyciągnąć coś czego przeciwnicy się w ogóle nie spodziewają. Jeżeli chcecie obejrzeć cały mecz jak i reakcję casterów na nasz draft, to zachęcam do obejrzenia powtórki do której linki znajdziecie poniżej.

Mapę przegraliśmy, lecz jesteśmy zadowoleni z naszej dyspozycji podczas całego Lounge’a – sporo doświadczenia, awans do wyższej dywizji, oraz miejsce 9-12 w końcowej fazie cupu to coś o czym nawet nie myśleliśmy przed rozpoczęciem sezonu, kiedy reaktywowaliśmy nasz lineup w odświeżonym składzie.

Link do całego meczu tutaj: https://www.twitch.tv/videos/180385769(druga połowa filmu, to kolejny mecz)

Może Ci się również spodoba

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.