Przed premierą…

Age of Conan zapowiadany jest przez wielu jako pogromca WoW, czy tak się stanie przekonamy się już niedługo. Jedno jest pewne, developer Funcom wykazał się bardzo innowacyjnym podejściem do wielu elementów gry. W czasie walki już nie wystarczy klikać na ikony skilli i oglądać efektów ich działania. W AoC system walki ma być bardziej zręcznościowy. To gracz decyduje w którym kierunku zamachnąć się mieczem, może również wycelować łuk w widoku fpp i wypuścić strzałę.

Graficznie gra prezentuje się znakomicie, co jest to wynikiem zastosowania DX10. Niestety jak wiadomo biblioteki te mają duży „apetyt” na zasoby systemowe, więc pewnie niewielu z nas będzie mogło nacieszyć się wszystkimi efektami graficznymi. Na pocieszenie dodam, że producenci zapewniają iż gra ma również wyglądać doskonale w DX9. Wystarczy zerknąć na screeny z gry by wiedzieć, że czeka nas uczta dla oczu. 

Kolejnym elementem wartym wspomnienia jest PvP. Ten rodzaj rozgrywki w AoC zapowiada się wyjątkowo ciekawie, szczególnie w trybie „siege”, który polega na zdobywaniu/obronie twierdzy. Developerzy oddadzą w ręce graczy maszyny oblężnicze i mamuty, które posłużyć mają do zniszczenia murów obwarowań. Zadaniem graczy po przeciwnej stronie barykady jest zapobiec temu lub opóźnić przejęcie.

Jak w każdym szanującym się MMO, Age of Conan kładzie duży nacisk na tworzenie gildii. Autorzy oddadzą w nasze ręce szerokie możliwości ich rozwoju, począwszy od budowy własnego miasta, wraz z całą infrastrukturą niezbędną do craftingu. Szczególnie interesująco zapowiada się możliwość najeżdżania miast innych gildii, co wprowadza element bezpośredniej rywalizacji i tworzy dodatkową otoczkę.

Może Ci się również spodoba

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.