Dwulecie sekcji Aion!

Zadziwiające jak ten czas leci… Wydaje się jakby to było wczoraj, a tymczasem sekcja Aiona IX Kohorty świętuje swoje drugie urodziny!!! Sekcja oficjalnie ruszyła wraz ze startem gry 25 września 2009 roku. Wiele się od tego czasu zmieniło, wiele wydarzyło ale jedno pozostało bez zmian – przyjazna atmosfera oraz chęć czerpania radości ze wspólnej gry. Zapraszamy na małą podróż w czasie i historii sekcji Aion!

  • Początki

Początki każdej gry są „zwariowane”, sekcja Aiona liczyła sobie wtedy ok. 200 członków zgrupowanych w dwóch „main” legionach + jednym legionie dla altów!!! Było nas zatem wtedy całkiem sporo… Jednak jak to ma zazwyczaj miejsce podczas startu nowego MMO duża część tych osób zrezygnowała z grania po pierwszych kilku miesiącach, ostało się jednak grono zagorzałych graczy, którzy do dziś grają w Aiona i stanowią trzon sekcji IX Kohorty!

  • Wspólne levelowanie

Któż z nas z łezką w oku nie wspomina wspólny wypadów na low lvlowych world bossów w Morheim czy Alukina’s Palace? Któż nie pamięta zapisów ogranizowanych na forum przez Zawiszę (ówczesnego Lidera Legionu) na „kłaczki” i „karteczki”? Bądź wspólne zdobywanie fortecy w Abyss, tak by dumnie powiewał nad nią sztandar IX Kohorty?  To były czasy… 😉

  • Sparing na Arenie w Pandemonium (więcej informacji na naszym Aionowym blogu)

Jako że nie samym farmieniem (expa / AP / instancji) człowiek – a właściwie Daeva – żyje, IX Kohorta w porozumieniu z Royal Legion zorganizowały dla swoich legionistów mały turniej PvP na Triniel Coliseum w Pandaemonium. Celem były dobra zabawa oraz trening PvP. Żeby jednak cała impreza nabrała smaczku oficerowie obu legionów ufundowali dla 3 zwycięskich drużyn nagrody. Turniej na arenie odbył się 25. stycznia 2010 i brały w nim udział 3-osobowe drużyny wystawione przez każdy legion.

  • Zabawy plebejskie

Do tej pory dwa razy odbyły się Wielkie Zabawy Plebejskie IX Kohorty w Aionie (27 marca i 6 listopada 2010 roku). Wino i piwo lało się strumieniami, a członkowie IX Kohorty mogli dowieść swojego męstwa, odwagi bądź inteligencji w różnorakich konkurencjach – m.in. w czasie legionowego turnieju PvP, zabawach Hide&Seek czy Amazing Race oraz quizach sprawdzających nie tylko naszą wiedzę o grze 😉

Filmik z jednych Zabaw Plebejskich znajdziecie na naszym kohortowym kanale YouTube.

  • Merge serwerów i transfery

Przez tak długi czas istnienia legionu nie obyło się także bez kłopotów, sekcja przeżywała trudne chwile związane z przeprowadzonym przez NCSoft łączeniem serwerów (14 lipca 2010) i transferami postaci. Po wielu burzliwych dyskusjach i naradach IX Kohorta (która pierwotnie znajdowała się na serwerze Gorgos zmienionym w czasie merge’ów na Spatalos) przeniosła się na serwer Perento na którym gra do dziś. Wartym wspomnienia jest fakt, iż nasz legion jako nieliczny z polskich legionów bez „większych” strat w ludziach zdołał przetrwać ten trudny czas, co zawdzięczaliśmy wspólnym wysiłkom wszystkich naszych legionistów i ich poczuciu wspólnoty.

  • Daeva’s Report oraz twórczość naszych legionowiczów

Legion IX Kohorta jest bardzo dobrze rozpoznawany przez community Aiona nie tylko in-game ale także poza grą głównie za sprawą naszego Aionowego Bloga „Daeva’s Report„. Do jego powstania oraz rozkwitu przyczyniło się wiele osób m.in. Isor, BrokenWing, Rillas, Nishruu i wielu wielu innych. Dzięki ich nieustającym wysiłkom Daeva’s Report wielokrotnie było opisywane w oficjalnym Eye on Community czy Aion Magazine. Także twórczość artystyczna naszych legionowiczów (Azeneth) została zauważona i oficjalnie doceniona 🙂

  • Eventy i konkursy na forum

Dla naszym legionowiczów organizowaliśmy także eventy na forum m.in. Quiz z wiedzy o Aionie i jego lore oraz czy organizowany przez BrokenWing konkurs na najśmieszniejszy aionowy komiks / rysunek .

Jak widać wiele się wydarzyło przez te dwa lata istnienia sekcji Aiona IX Kohorty, a mamy nadzieję że wraz z nadchodzącym patchem 2.7 oraz wyczekiwanym dodatkiem 3.0 wydarzy się jeszcze więcej!

Wszystkiego najlepszego oraz sto lat dla sekcji Aiona! 🙂

 

 

Komentuj

Może Ci się również spodoba

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.