Albion Online – trzecia rocznica oficjalnego startu gry!

Po raz kolejny spotykamy się we wspominkowym, rocznicowym poście… sięgając pamięcią wstecz, w minionych 12 miesiącach napotkaliśmy dwa ważne kamienie milowe: wprowadzenie aktualizacji Percival (początkiem lipca ubiegłego roku – kilka dni przed rocznicą, kiedy dopiero go poznawaliśmy) oraz Queen (pod koniec stycznia). Pomimo tego, że nasza gildyjna aktywność w minionym roku była bardzo ograniczona, to nigdy nie odwiesiliśmy naszego miecza na kołek ani nie schowaliśmy naszego bojowego topora do komórki z drewnem – zawsze ktoś sławił IX Kohortę, dumnie nosząc jej kolory po rozległych mapach gry! Percival jako podstawowy element dodatku przyniósł nam system personalizacji wyglądu (skórki oraz sloty kosmetyczne) natomiast Queen, prócz likwidacji Bramy Wymiarów w Caerleonie wprowadziła całkowicie nową mapę Rubieży oraz mechanikę budowania Kryjówek (miniaturowych miast, które można budować w dowolnych miejscach mapy – również, a może zwłaszcza w dzikich i niedostępnych zakątkach Rubieży!)Z pomniejszych wydarzeń w świecie gry, twórcy nadal kontynuują system comiesięcznych wyzwań pozwalających za codzienną aktywność zdobyć nagrody (głównie elementy kosmetyczne oraz wierzchowce); jak zwykle nie zapomnieli również o tradycyjnych świętach – jak co roku obchodziliśmy Halloween, Boże Narodzenie, Nowy Rok oraz Wielkanoc! Gra pomimo tego, że jej rozwój trwa już około sześciu lat wciąż przyciąga nowe osoby, a te które kiedyś się w niej rozsmakowały wracają z nostalgią – twórcy pochwalili się, że w maju osiągnięto poziom 100 tyś. aktywnych kont dziennie oraz 500 tyś. unikalnych logowań w skali miesiąca. Te niezwykłe wyniki były prawdopodobnie związane z niespotykaną dotąd pandemią COVID-19, która zamknęła ludzi na całym świecie  w domach. Gracze Albiona nie pozostali obojętni na tą sytuację i w unikalnej akcji charytatywnej zebrali ponad 40 tyś. euro na cele walki z tą straszną chorobą!

Co czeka nas w przyszłości – przede wszystkim kontynuacja wątku odkrytej starożytnej cywilizacji Awalończyków… ich inwazja na nasz świat znajdzie swój ciąg dalszy w nadchodzącej w sierpniu aktualizacji Roads of Avalon, która ma rozwinąć ten wątek wprowadzając tajemnicze drogi, przejścia, nowych wrogów, nowe bronie oraz przeklęte lochy! Ja wprost nie mogę się doczekać, aby rozsmakować się w nadchodzących zmianach, które będą równie kluczowe jak te które wprowadziła „królowa”. W dalszej przyszłości planowane jest przywrócenie kluczenie roli dla Caerleonu, który – jakby nie było – w dalszym ciągu jest naszą stolicą…

Tak więc, spędziliśmy razem już cztery i pół roku, stając się powoli najdłużej istniejąca sekcją w IX Kohorcie – jest to dla mnie wielki powód do dumy! Pomimo wprowadzonych w naszej społeczności rewolucyjnych zmian, które zmieniły nas z zamkniętego środowiska dojrzałych graczy w bardziej otwartą społeczność, która próbuje zachęcić dorosłe osoby do wstąpienia w jej szeregi. Naszą obecną strategią jest transparentność – większość kanałów naszego Discorda jest otwarta i publicznie dostępna…. można przyjść i poczytać o czym rozmawiamy, a jeśli komuś starczy odwagi to również dołączyć do dyskusji na tematy związane z grami oraz na wszelkie inne!

źródła:

  1. https://albiononline.com/pl/news/happy-third-anniversary-albion-online
  2. https://albiononline.com/pl/news/in-game-anniversary-events-and-fame-boost
  3. https://albiononline.com/pl/news/population-update-may-2020
  4. https://albiononline.com/pl/news/over-40000-raised-for-charity
  5. https://albiononline.com/pl/news/meet-the-avalonians

Może Ci się również spodoba

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.