Albion Online – przechodzi na model Free-To-Play

Po dwóch latach obecności na rynku w modelu Buy-To-Play tytuł zmienia model na darmowy, zachowując jednak nadal konto Premium dające dodatkowe korzyści. Wielkim atutem zaproponowanego modelu jest to, że konto to można nabyć za walutę dostępną w grze. Nie stanowi to także większego wyzwania – jeśli ktoś dobrze opanuje mechanizmy rządzące tym tytułem na swoje pierwsze konto Premium zarobi od zera w niecałe 3 tygodnie, a na kolejne w kilka dni. Aktualnie tytuł nie zawiera mikropłatności – jedynymi rzeczami jakie są dostępne w sklepie są konto Premium w kilku różnych wariantach trwania (1, 3, 6 oraz 12 miesięcy) oraz Złoto (waluta premium) w wielu pakietach ilościowych.

Dzięki walucie premium można dokonywać zakupów na niedużym „targowisku próżności”, gdzie można nabyć fajerwerki oraz dekoracyjne bannery i tarcze do ozdoby domu. Jednak podstawową funkcją tej waluty jest element spekulacyjny – w grze istnieje swoista giełda, gdzie po zmiennym przeliczniku zależnym od aktualnej koniunktury można wymieniać Srebro (walutę codzienną) na Złoto (walutę premium). Niejeden na tych spekulacjach giełdowych dorobił się sporej fortuny – jak w prawdziwym życiu!

Serdecznie zapraszamy do wypróbowania tego ciekawego i nietuzinkowego tytułu wszystkie osoby, które do tej pory nie miały okazji lub nie pozwalały im na to finanse – już za kilka dni będziecie mogli poznać tytuł całkiem za darmo i dołączyć do naszej społeczności! Jednak osoby, które już od ponad dwóch lat się bawią i pomagały rozwijać do tej pory tytuł nie pozostaną stratne – w ramach podziękowania twórcy przygotowali dla nich specjalny prezent. Każda osoba, która wydała pieniądze na grę otrzyma Widmowego Wilka – jeśli chcecie go mieć na własność, skorzystajcie z ostatniej okazji i kupcie pakiety startowe w obniżonych cenach.

Twórcy zwracają też uwagę na bardzo duże zainteresowanie tytułem… ruch na forum oraz ilość pobrań klienta na stronie bardzo wzrosła, co może świadczyć o tym, że do startu szykuje się ogromna fala graczy. Mogą pojawić się kolejki oraz problemy z płynnością zwłaszcza podczas poruszania się w obszarach startowych, jednak twórcy zapewniają że sytuacja uspokoi się, gdy gracze równomiernie rozejdą się po mapie w dalszych etapach przygody. Sugerują również, aby w miarę możliwości grać w godzinach rannych, gdzie obciążenia serwerów jest są najmniejsze.

Źródła:
https://albiononline.com/pl/news/albion-online-goes-free-to-play
https://albiononline.com/pl/news/albion-onlines-f2p-launch-is-almost-here
https://albiononline.com/pl/news/last-chance-for-packs-and-upgrades

Może Ci się również spodoba

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.